Tak jak w przypadku projektu Hyperiona, musieliśmy przestawić się na inne tory projektowania. Zarówno zespół architektów, projektantów wnętrz jak i scenografów stanął przed zadaniem stworzenia kompleksowego projektu modułu tematycznego dla Rodzinnego Parku Rozrywki. Do naszych zadań należało wykreowanie historii i motywu przewodniego, scenariuszy atrakcji oraz opracowanie założeń urbanistycznych wraz z programem funkcjonalnym dla jednego z modułów sektoru Ognia. Wokół sztandarowej atrakcji drewnianego rollercoastera Zadra (jednego z najwyższych na świecie) stworzyliśmy historię Smoczego Grodu, opowiadając ją również poprzez scenariusze i oprawy scenograficzne innych atrakcji. Inspirowane średniowieczną architekturą miasteczko stanowi podstawowy szkielet na którym oparto zarówno strukturę funkcjonalną jak i narracyjną, która prowadzi gości przez meandry i zakamarki tajemniczej przestrzeni do zaskakujących mocnymi wrażeniami atrakcji.
W zakresie projektu znalazły się: zespół kilkunastu budynków parterowych i piętrowych tworzących zwartą całość urbanistyczną w kształcie średniowiecznej uliczki, w nich lokale gastronomiczne, lokale handlowo–usługowe, gry rodzinne, mini widowiska i stanowiska edutainment, obiekty obsługi atrakcji tj. poczekalnie, perony, budynki zewnętrznych i wewnętrznych kolejek tematycznych, zaplecza sanitarno-socjalnych dla klientów i obsługi.
Zarówno same atrakcje, budynki je obsługujące, place zabaw, mała architektura jak i wnętrza, otrzymały spójną oprawę zgodną z całościową wizją plastyczną i tematyczną projektu. Wszystkie detale zostały pieczołowicie opracowane składając się na bajkowy i niepowtarzalny charakter Smoczego Grodu.
Inwestor: Energylandia Sp. z o.o. Sp.k.
Powierzchnia terenu: 6,30 ha
Powierzchnia zabudowy: 4 335 m2
Powierzchnia obiektów netto: 5 250 m2
Kubatura obiektów brutto: 29 950 m3
Zakończenie projektu: listopad 2017 – maj 2018
Otwarcie obiektu: sierpień 2019