You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Zespół budynków obsługi rollercoastera Hyperion, Energylandia

Zaangażowanie naszego biura w projekty będące częścią Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia było dla nas tyle zaskakujące co ekscytujące.
To zupełnie inna praca niż klasyczne projektowanie architektoniczne. Dla potrzeb projektów Energylandii stworzyliśmy specjalny kreatywny zespół projektowy składający się zarówno z architektów i architektów wnętrz jak i ze scenografów oraz projektantów form przemysłowych. Musieliśmy przestawić nasze myślenie na kreację rzeczywistości bliższą przemysłowi filmowemu niż budowlanemu. I było to bardzo ciekawe ćwiczenie.
Pierwszym z projektów był zespół obiektów obsługujących nowy ekstremalny rollercoaster. Pracę nad projektem tzw. modułu budowanego wokół głównej atrakcji jaką jest rollercoaster rozpoczyna się od wykreowania jego historii, określenia jego tematyzacji. Zwykle jest ona częścią szerszych założeń tematycznych całego parku. Ze względu na charakter, szybkość i rekordowe osiągnięcia rollercoastera budynki go obsługujące zostały wystylizowane jako abstrakcyjna stacja kosmiczna, a cały proces przejażdżki coasterem ubrano w historię związaną z kosmicznymi podróżami w czasie.
Po wejściu do holu klient prowadzony jest multimedialną scenografią przez kolejne elementy kolejki oczekiwania na wejście do coastera i przygotowywany na jedyną w swoim rodzaju podróż w otchłaniach kosmosu. W trakcie przejścia na peron startowy ma okazję obserwować przejazd poprzedników, co potęguje wrażania z korzystania z atrakcji. Przejazd coasterem jest jej kulminacyjnym punktem. W końcu ocieramy się o Hyperion, a to jeden z księżyców Saturna…
 


Dane inwestycji:

Inwestor:  Energylandia Sp. z o.o. Sp.k.

Powierzchnia terenu:  0,80 ha
Powierzchnia obiektów netto:  1 410 m2
Kubatura obiektów brutto:  29 950 m3

Zakończenie projektu:  marzec 2018
Otwarcie obiektu:  lipiec 2018