You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka, Gorzów Wielkopolski

Słowianka to jeden z naszych flagowych obiektów z pierwszych 10. lat działalności i największy w zakresie obiektów użyteczności publicznej. Jest dużym i wielofunkcyjnym zespołem sportowym i rekreacyjnym zrealizowanym przez miasto Gorzów Wlkp. Składa się z dwóch budynków; zespołu krytych pływalni oraz lodowiska i kręgielni, stanowiących wraz z istniejącymi kortami tenisowymi spójną funkcjonalną i urbanistyczną całość. Jak większość miejskich ośrodków sportowych położony jest w malowniczym parkowym terenie.
Zespół krytych pływalni był trzecim obiektem basenowym z pełnowymiarową niecką olimpijską 50. metrową wybudowanym w Polsce po 1989r. Niecka wyposażona jest w tzw. bulkhead czyli przesuwny pomost umożliwiający jej elastyczny podział na 2 części, co znacznie zwiększa jej funkcjonalność; jednocześnie można na niej rozgrywać np. zawody czy trening piłki wodnej oraz pływać na 10 torach długości 25 metrów. Dzięki widowni na 650 osób oraz pozostałej niezbędnej infrastrukturze obiekt jest areną krajowych i międzynarodowych zawodów pływackich. W drugiej niezależnie funkcjonującej hali basenowej zlokalizowaliśmy szereg niecek rekreacyjnych z częścią dla najmłodszych i zespołem zjeżdżalni. Ponadto w obiekcie znalazł się duży zespół fitness oraz odnowy biologicznej z niezależnymi zespołami szatniowymi.
Drugą częścią Centrum jest obiekt otwartego, zadaszonego lodowiska oraz 6. torowej kręgielni. Płyta lodowiska o wymiarach 24 × 36 m jest zadaszona i osłonięta od wiatru co wydłuża jej czas użytkowania w sezonie zimowym w stosunku do klasycznych lodowisk otwartych. Ponadto płyta jest pokryta sztuczną trawą co umożliwia jej wykorzystanie w pozostałych miesiącach roku dla wszystkich aktywności i sportów, które można uprawiać na tej nawierzchni. W budynku mieści się pełne zaplecze szatniowe i techniczne lodowiska oraz niezależna rekreacyjna 6. torowa kręgielna z własną gastronomią.
Obiekt jest jedną z najważniejszych miejskich inwestycji Gorzowa w ostatnim 30-leciu, otrzymał również szereg nagród i wyróżnień branżowych, w tym międzynarodowych.